Lis
08
2013

Krynica MTB+ 2013 – czyli jak rehabilitowaliśmy się „po godzinach”

Wspomnienia z ostatniego wyjazdu na turnus rehabilitacyjny z Marcinkiem do Krynicy Górskiej z ELF-em mamy nie tylko te związane z jego nauką podczas zajęć. Choć grafik zajęć był bardzo gęsto utkany to jednak dzięki uprzejmości rodziców innych dzieciaków, z którymi mogliśmy się trochę „pozamieniać godzinami” terapii, przychylności terapeutów oraz mojej determinacji (ta chyba wszystko nakręcała 😉 ) udało nam się jednak znaleźć czas między zajęciami i wyskoczyć na rower. Czasami nasze wypady były tak absorbujące, że nie wracaliśmy na kolację, co z kolei było możliwe jedynie dzięki wspaniałemu roomservice’owi w wykonaniu naszych niezawodnych znajomych: Julii i Piotra – kochani: serdeczne podziękowana. Neoceniona okazała się również pomoc Bartka – ratownika z ORW Panorama, którego imponująca wiedza i znajomość tras regionu, momentami wręcz fotograficzna pamięć do szlaków (porady w stylu: skręć 50m dalej, a nie szlakiem, bo ten fragment jest zbyt kamienisty na przyczepkę!), pomogła nam zaplanować, a następnie przejechać wszystkie trasy w zestawie MTB+ w sposób zapewniający maksimum radości. Dziękuję serdecznie Bartku (choć pewno tego nie przeczyta bo nie wymieniliśmy w końcu adresów).

Krynica to mekka dla rowerzysty górskiego: w zasięgu „koła” zarówno uroki Beskidu Sądeckiego, jak i należącego do Karpat Wschodnich urokliwego Beskidu Niskiego. Byłoby więc błędem w sztuce spędzić 10 dni w sercu tak uroczej krainy i nie skorzystać w pełni z jej uroków. Pewnym wyzwaniem było w tym wszystkim zaplanowanie tras w taki sposób by dało się je przejechać w układzie MTB+ (plus), czyli rower i przyczepka rowerowa Chariot Cougar 1. Pogoda dopisywała niebywale więc jedynym wyzwaniem stało się zmieszczenie w czasie. W kwestii tras praktycznie nie było ograniczeń i poddać musiałem się jedynie 3 razy z racji zbyt dużego nachylenia terenu jak na taki zestaw 😉

Humory dopisują gdy okoliczności przyrody sprzyjają jak nigdy!

Humory dopisują gdy okoliczności przyrody sprzyjają jak nigdy!

To my - zakręceni cykliści!

To my – zakręceni cykliści!

W kolejnych wpisach (antydatowane, tak by pojawiały się w chronologicznym układzie blogowym wtedy kiedy rzeczywiście się odbyły) pojawi się krótkie podsumowanie kilku wypadów, które na długo zostaną mi w pamięci, jako jedne z najwspanialszych dni spędzone wspólnie z Marcinkiem aktywnie – taka moja wersja raju na ziemi 🙂 Poza tym chwile z kreatywnym Cysiem obfitują w zabawne sytuacje i praktycznie nigdy nie jest nudno. Towarzyszyły nam zawsze dobre humory, trąbka i przez kilka wyjazdów tajemniczy „Pan rękawiczka” – zdobycz z zajęć logopedycznych. 😉

A poniżej krótkie zajawki z tych kilku wycieczek. Tytuły wycieczek to aktywne linki do ich bardziej szczegółowych opisów wraz z mapami.

Trip #1 (01.07.13): Przez Tylicz i Mochnaczkę

Trasa: Krynica Górska – Tylicz – Mochnaczka Wyżna – Krynica Górska (w większości niestety asfaltem).

Mapy: GPSies Bikemap Endomondo

Trip #2 (03.07.13): Z Beskidu Sądeckiego w Beskid Niski

Trasa: Krynica Górska – Jakubik – Mochnaczka Niżna – Banica (czerwonym przez Mizarne 770m n.p.m.) – Izby (po płytach) – Mochnaczka Niżna – Mochnaczka Wyżna – Huta – Kopciowa – żółtym w kierunku Jakubika i na przełaj do ORW Panorama.

Mapy: GPSies Bikemap Endomondo

Trip #3 (06.07.13): Prawie jak Hobbit, czyli tam i z powrotem przez Kopciową

Trasa: Krynica Górska ORW Panorama – Jakubik – żółtym w stronę Kopciowej – Kopciowa – ORW Panorama (też żółtym i trochę na przełaj)

Mapy: GPSies 1 GPSies 2 Bikemap Endomondo1 Endomondo 2

Trip #4 (07.07.13): Z Lackową w tle

Trasa: Krynica Górska – Mochnaczka – Czyrna – Banica – Izby – szlakiem granicznym (konnym, a de facto quadowym), przełęcz Beskid (664m n.p.m.) przez Czerteż – Dzielec (792m n.p.m.), zjazd zielonym szlakiem do Tylicza skąd odebrała nas Lusi. Większość trasy naszym punktem odniesienia była Lackowa (997m n.p.m.).

Mapy: GPSies Bikemap Endomondo

Trip #5 (09.07.13): Ze zdroju do zdroju i z powrotem przez Jaworzynę

Trasa: Krynica Górska – Muszyna – Szczawnik – Wierchomla Mała – Runek – Jaworzyna Krynicka – Krynica Górska.

Mapy: GPSies Bikemap Endomondo

Trip #6 (10.07.13): Przez żelazowe źródełko czyli w dolinie Szczawiczne Potoki

Trasa: Krynica Górska – Szczawiczne – dolina Szczawiczne Potoki – Krynica Wieś – Krynica Górska.

Mapy: GPSies Bikemap Endomondo

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: rower
Naklejono znaczki: , , , ,

Brak komentarzy »

RSS dla komentarzy do tej pocztówki. TrackBack URL

Skomentuj

Design: TheBuckmaker.com WordPress Themes tailored by magura 4 pocztowki.tk