Sie
05
2013

Mini Tour de Pologne 2013

Ostatnio coraz bardziej zalegam z wpisami. Czekają wpisy ze wspaniałych wypraw rowerowych z Cysiem z Krynicy, czekają wpisy z wspólnych wycieczek rowerowych z Zosią i Pawełkiem, w końcu zdecydowałem, że wpis z wydarzenia sprzed pięciu dni nie powinien czekać dłużej bo podzieli los wcześniejszych. Donoszę więc, że dnia 31.07 Pawełek wystartował w Mini Tour de Pologne.

Choć dystans niewielki (jedno okrążenie od ronda w Katowicach do Pętli Słonecznej, 2.4 km) i trasa asfaltowa (chociaż pod górkę i szybki zjazd ale ze studzienkami na Al. Korfantego) to jednak emocje sporo bo w tym roku na starcie stanęła rekordowa liczba prawie 400 zawodników! Pawełek rocznikowo był w tej grupie najmłodszy.

Czekamy na start - jest gęsto!

Czekamy na start – jest gęsto!


Pawełek - centralnie w kadrze, choć całkiem z tyłu ;-)

Pawełek – centralnie w kadrze, choć całkiem z tyłu 😉

Wszyscy zgłaszają się na start

Wszyscy zgłaszają się na start

Dzięki bogatemu sponsoringowi każdy z uczestników otrzymywał (bez wpisowego!) bardzo fajny pakiet startowy, który dla takiego małego zapaleńca to naprawdę coś. Dodatkowym elementem motywującym był fakt, że dokładnie tą trasą, kilka godzin później, przejeżdżali najlepsi kolarze świata biorący udział w 70 Tour de Pologne UCI World Tour. To wszystko sprawiło, że nawet niemożliwie długa kolejka do rejestracji w palącym słońcu nie była w stanie nas zniechęcić.

Warto wspomnieć również, że Michał Kwiatkowski (obecny zawodnik Omega Pharma-Quick Step) swoją przygodę z kolarstwem rozpoczynał właśnie na zawodach z cyklu Nutella Mini Tour de Pologne, a dziś jest jednym z najlepszych kolarzy światowego peletonu.

Pawełek skupiony przed startem - wyłowiony w tłumie z kilkunastu metrów

Pawełek skupiony przed startem – wyłowiony w tłumie z kilkunastu metrów

Wynik oczywiście w tego rodzaju wyścigu nie jest najważniejszy, tym bardziej, że Paweł debiutował w ostrym starcie, a ogromna ilość zawodników, którzy przyjechali na wyścig z doświadczonymi klubami sprawiła, że o walkę w czołówce nie było mowy. Na szczęście nie z takim nastawieniem pojechaliśmy na wyścig, a zajęte przez Pawełka 55 miejsce wśród zawodników ze szkół podstawowych (72 w klasyfikacji generalnej) to naprawdę wielki sukces! Tym bardziej, że startujący zawodnicy ściągnęli do Katowic praktycznie z całej Polski, a większość z nich z klubami sportowymi, w których pewno odbywają regularne treningi.

Już po wyścigu

Już po wyścigu

Dla mnie osobiście jest to kolejny ważny krok do tego by Paweł pokochał kolarstwo jeszcze bardziej i uczynił z niego jedną z ulubionych aktywnych form spędzania wolnego czasu, a być może sposób na całe życie!?

Dumny tatuś i zawodnik

Dumny tatuś i zawodnik

Oficjalna relacja z katowickiego etapu Nutella Mini Tour de Pologne na stronie organizatora.

Pawełek w obiektywie dziennikarza Dziennika Zachodniego 😉 Foto 1, Foto 2, a tutaj Foto 3 (tata w tłumie).

Po zakończonych zmaganiach, pełni emocji wróciliśmy na trasę wyścigu już w większym składzie – wraz z Zosią kibicując już zawodowym kolarzom finiszującym na słynnych sprintowych pętlach Katowic. Emocji było co nie miara, a szum gum i chrzęst zębatek zauroczył nie tylko mnie 🙂

Pawełek na Pętli Słonecznej z wozem serwisowym Mavica

Pawełek na Pętli Słonecznej z wozem serwisowym Mavica

Peleton na wirażu

Peleton na wirażu

Liski na trasie TdP 2013

Liski na trasie TdP 2013

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: Pawełek,rower,sport
Naklejono znaczki: ,

1 komentarz »

  • Jeszcze wrzutka z galerii portalu NMTdP.

    Numerek 221

    Komentarz | 26 sierpnia, 2013

RSS dla komentarzy do tej pocztówki. TrackBack URL

Skomentuj

Design: TheBuckmaker.com WordPress Themes tailored by magura 4 pocztowki.tk