Kwi
29
2013

Vozík za kolo

Przeżywaliśmy już kiedyś szał przyczepkowy. Wtedy była to pożyczona od Julci przyczepka, która nas całkowicie oczarowała. Za jej sprawą przemierzyliśmy wspaniałe, choć równinne 😉 szlaki na północy Polski. Jednak cena tego sprzętu nie pozostawiała złudzeń – jest poza naszym zasięgiem. O używane przyczepki bardzo trudno (tutaj nie chodzi o stan, bo sprzęt zasadniczo jest tak dobrej budowy, że jest nie do zepsucia 😉 ) więc temat uważaliśmy na tamten moment zamknięty.

I tak, jakiś czas temu, w długie zimowe dni naszej tegorocznej polskiej wiosny, wróciłem do tematu ale konstatacja była praktycznie ta sama: z pewnością nie za tą cenę. Jednak Lusi nie odpuściła i swoim czeskim noskiem „wyniuchała nam” w necie vozík za kolo – ofertę w jednek z czeskich wypozyczalni na używaną przyczepkę za niebezpiecznie niską cenę. Kilka telefonów, zdjęcia, emaile i decyzja podjęta praktycznie momentalnie. Byliśmy przekonani, że lepszej oferty nie znajdziemy. Dodatkowo znajomy (dzięki Hami 🙂 ) przywiózł nam ją z Czech przez co już dziś mogliśmy pojazd przetestować.

Skorzytałem więc z wolnego przedpołudnia i wyskoczyłem z Zosią na małą rundkę. Zosia aż się rwała by wsiąść do przyczepki, którą chyba dobrze pamiętała z zeszłorocznych wypadów gdyż model jest dokładnie taki sam: Chariot Cougar 1 (czerwony).

I już Zosia szczęśliwa w swoim nowym pojeździe

Wyruszyliśmy więc praktycznie bez żadnego planu. Jedynym puntem planu było przetestowanie nowej przyczepki w terenie i to udało się wyśmienicie. A trzeba przyznać, że wyboi nie brakowało choć były i momenty gdy droga była płaska jak stół i prosta. Pasażerowi też bardzo się podobało więc z pewnością będą powtórki. Oby tylko czas na to pozwolił, a niestety wiem już teraz, że w najbliższych 2 tygodniach może być z tym krucho ale zobaczymy. Szkoda by było by i tak krótka już wiosna nam umknęła.


Bike route 2089414 – powered by Bikemap 
Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: rower,Zosia
Naklejono znaczki:

Brak komentarzy »

RSS dla komentarzy do tej pocztówki. TrackBack URL

Skomentuj

Design: TheBuckmaker.com WordPress Themes tailored by magura 4 pocztowki.tk