Cze
06
2012

Inni nie inni

8 września o godz. 14.00 na Kąpielisku Leśnym w Zabrzu – Maciejowie rozpocznie się Zabrzańskie Spotkanie z Niepełnosprawnością „Inni Nie Inni”.

Przyjdź i dowiedz się czym jest dogoterapia i komunikacja alternatywna. Poznaj śląskie (i nie tylko!) fundacje zrzeszające rodziców dzieci niepełnosprawnych. Pobaw się z dzieckiem na placu zabaw i posłuchaj koncertu na żywo Czesława Mozila oraz Me Myself And I.

Organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zabrzu. Patronat honorowy objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. Z kolei patronat medialny sprawują Telewizja Zabrze, Nowiny Zabrzańskie i Radio Plus.

Poniżej zajawka filmu, nakręconego na I Zabrzańskie Spotkania z Niepełnosprawnością przez Macieja Bartkiewicza. Premierowy pokaz będzie otwierał spotkanie na kąpielisku. Z pewnością rozpoznacie na nim również i naszą rozśpiewaną lisią ekipę 🙂

W trakcie konferencji dzieci z rodzicami mogą korzystać z kilkunastu stanowisk (zabawa, gry ruchowe, malowanie, śpiewanie, hipoterapia, dogoterapia, wozy policyjne). Na imprezie będą dostępne wydawnictwa z książkami i pomocami terapeutycznymi.

 

Cegiełki w cenie 10 i 20 zł (dla dzieci do lat 7 wejście bezpłatne…i dla tych, którzy nie mogą zapłacić;) Cegiełki będzie można kupić przy wejściu na Kąpielisku Leśnym w dniu imprezy bądź wcześniej w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 14.

Program dla dorosłych:

Sala Konferencyjna

14.00 Otwarcie, powitanie gości
– wystawa zdjęć „Inni Nie Inni” autorstwa Marcina Oliva Soto – slajdy
– pokaz filmu dokumentalnego „Inni Nie Inni” nakręconego przez Macieja Bartkiewicza

14.40

wykład ” Jak rozwijać mowę dziecka” (Mira Rządzka, logopeda, specjalista wczesnej interwencji, trener metody SHANTALA, współzałożycielka Polskiego Związku Logopedów, pomysłodawczyni Ogólnopolskiej Akcji „Dzień Bezpłatnych Diagnoz Logopedycznych”, wykładowca i terapeuta mowy, Zielona Góra)

15.10
wykład „Pies-miłość, zabawa, terapia” (Iwona Koliczko, założycielka i prezes fundacji „Złote psy”, dogoterapeuta, Wołów)

15.40
wykład „Integracja sensoryczna w zabawach dla maluchów” (Jolanta Sturgólewska, terapeuta SI, logopeda, specjalista wczesnej interwencji i wczesnej logopedii klinicznej, terapeuta metody Castillo Moralesa, Kalisz)

16.10
Dorota Palicka i Katarzyna Kala, Wykład „Metody wspomagające komunikację” (Miejskie Przedszkole nr 47 z Oddziałami integracyjnymi w Katowicach)

16.40
Krystyna Sacher-Szafrańska „Rozwijanie sprawności komunikacyjnych dzieci autystycznych” (terapeuta mowy, neurologopeda, Gliwice)

17.10
Prezentacja stowarzyszeń: Zakątek 21, Modlitwa i Czyn, Fundacja Fundamenty Rozwoju

 

Na wolnym powietrzu

14:00 – 17:30 dla dzieci:

dogoterapia
hipoterapia
dmuchańce
malowanie twarzy
bańki mydlane
pokazy ratownictwa medycznego
lepienie ozdób z gliny
gry, zabawy i wiele innych atrakcji

17.30

Koncert Me Myself and I i Czesława Mozila

20.00

Zakończenie

 

Więcej informacji : http://www.inninieinni.pl/

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: inne,media
Naklejono znaczki:

Brak komentarzy »

RSS dla komentarzy do tej pocztówki. TrackBack URL

Skomentuj

Design: TheBuckmaker.com WordPress Themes tailored by magura 4 pocztowki.tk