Lis
21
2007

Sanktuarium w bieli

Skorzystaliśmy dziś z okazji i po wizycie u ortodonty w Krakowie odwiedziliśmy miejsce, które każde z nas znało, a którego dziwnym trafem jeszcze nigdy nie odwiedziliśmy – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach.

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego - Łagiewniki


Związane z osobą siostry Faustyny Kowalskiej, Sanktuarium przyciągało zawsze wielu pielgrzymów, a od czasu konsekracji przez Jana Pawła II-iego i budowy imponującej bazyliki, miejsce to stanowi istotny punkt na mapie miejsc odwiedzanych przez wszystkich przybywających również do Krakowa w celach wyłącznie wycieczkowych.
W istocie, sama bazylika zrobiła na nas niesamowite wrażenie i to pomimo pozornie przytłaczających ogromów pionowych ścian.

Betonowy rulonik

Z pewnością sprzyjała temu aura dzisiejszego dnia – mroźny poranek dnia powszedniego, a co za tym idzie całkowity brak przypadkowych ludzi, którzy przybywają tu w innych niż modlitewnych celach. A o tym, że tak się w sezonie letnim jednak dzieje przypominały kuriozalne piktogramy.

Taki strój nam raczej nie groził o tej porze roku

Opodal bazyliki znajduje się klasztor Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, który jednak pozostaje w cieniu (dosłownie i w przenośni) okazałej nowej budowli.

Klasztor Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia

Imponuje wieża, na której szczyt wjechać można windą bądź wejść schodami. Z Marcinkiem w wózeczku oczywiście skorzystaliśmy z tego pierwszego wariantu.

Wieża góruje nad wszystkimi budowlami z okolicy

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: podróże
Naklejono

Brak komentarzy »

RSS dla komentarzy do tej pocztówki. TrackBack URL

Skomentuj

Design: TheBuckmaker.com WordPress Themes tailored by magura 4 pocztowki.tk