Lis
21
2007

Kraków inaczej

Dziś mieliśmy wizytę z Marcinkiem u ortodonty dr Elżbiety Radwańskiej w poradni w Krakowie. Była to już w sumie nasza trzecia wizyta.

Pani doktor jest przeuroczą osobą a specjalizuje się w leczeniu dzieciaczków niepełnosprawnych, w szczególności z zespołem Downa. Marcinka oceniła bardzo dobrze ale pojawiły się również i powody, dla których przyszła nasza wizyta będzie związana z zastosowaniem płytki stymulacyjnej, którą Pani dr Radwańska sama opracowała i z powodzeniem stosuje w rehabilitacji zaburzeń ustno-twarzowych właśnie u dzieci z zD.

Tutaj nieco na temat samej płytki:

Integralną częścią terapii według Castillo−Moralesa jest leczenie czynnościowe płytką stymulacyjną. Możliwe jest także zastosowanie innych aparatów ortodontycznych. Celem leczenia ortodontycznego jest wyeliminowanie zaburzeń funkcji języka oraz usprawnienie niewydolnego mięśnia okrężnego ust. Uzyskuje się dzięki temu poprawę ssania, połykania, artykulacji, oddychania przez nos oraz uaktywnienie mięśni mimicznych twarzy. Aparat jest wykonany na indywidualnym modelu gipsowym, składa się z cienkiego korpusu akrylanowego, na którym jest wykonany element stymulacyjny w postaci cylindra o średnicy 4–5 mm.

Źródło: Artykuł

Jesteśmy bardzo ciekawi jak to wszystko będzie wyglądało i, co najważniejsze, jak Marcinek to przyjmie. Sporo już na ten temat czytaliśmy i słyszeliśmy. Jesteśmy pełni nadziei. Poza tym Marcinek jest dzielnym maluszkiem i jestem przekonany, że będzie się starał nam w tym pomóc 😉 Ale czas pokaże. Kolejna wizyta pod koniec stycznia.

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: Marcinek
Naklejono

Brak komentarzy »

RSS dla komentarzy do tej pocztówki. TrackBack URL

Skomentuj

Design: TheBuckmaker.com WordPress Themes tailored by magura 4 pocztowki.tk