Wrz
12
2007

Superniania bez ściemniania

Faktem wspominanym już przeze mnie nazbyt często tutaj jest, że nasz 3-latek Pawełek nie należy do najgrzeczniejszych dzieci, a i agresywnym też w chwilach wzburzenia zdarza mu się być. Jednak lektura zarówno źródeł internetowych jak i tradycyjnych potwierdza, że takie sytuacje się zdarzają i to nierzadko. Dlatego, żebym nie wyszedł na zdesperowanego tatusia, który co rusz pisze coś na temat zachowania swojego dziecka w licznych momentach swojej bezradności, postanowiłem, że zamiast samemu wymyślać i gdybać przytoczę kilka mądrzejszych słów innych ludzi, ekspertów od wychowywania, czerpiąc przy tym z tej skarbnicy samemu.
Choć wiadomo, że wychowanie dziecka potrafi być procesem, który przynosi zarówno smutki jak i radości, to jednak nie tłumaczy to wystarczająco optymistycznie faktu posiadania dziecka w momentach krytycznych. A takich wszyscy wychowujący mieli w swoim życiu na pewno co najmniej kilka. My w tego rodzaju sytuacjach lubimy polegać na wiedzy ekspertów (nie, nie chodzi tutaj o naszych rodziców choć pewno byłoby to rozwiązanie słuszne) dlatego półka w naszej biblioteczce poświęcona psychologii wychowania dziecka urosła do dość pokaźnych rozmiarów. Żeby więc zaoszczędzić trochę miejsca i odświeżyć księgozbiór postanowiłem zebrać literaturę przedmiotu również w Sieci.
Poniższe materiały źródłowe są wynikiem poszukiwań odpowiedzi na tych wiele pytań rodzących się co dnia. Sporo z nich zaczerpnąłem z Zakątka, który jest kopalnią wiedzy o dzieciach (nie tylko tych z zD). Chciałem jednak je mieć zgromadzone tutaj, jak na własnej półce we własnej biblioteczce. Taka potrzeba posiadania.
Póki co tematy wrzucam bez kategoryzowania. Może w przyszłości dorobię do tego jakąś typologię tematów przedmiotu i wtedy zaprowadzę tutaj porządek. Póki co, „tak krawiec kraje, jak mu materiału staje”.


Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: czytelnia
Naklejono

Brak komentarzy »

RSS dla komentarzy do tej pocztówki. TrackBack URL

Skomentuj

Design: TheBuckmaker.com WordPress Themes tailored by magura 4 pocztowki.tk