Mar
25
2008

Ciekawe projekty

Macie w Sieci pewno co najmniej kilka takich stron, które kiedyś przypadkiem odwiedziliście i zaciekawiły was swą odmiennością choć może nie na tyle, żeby odwiedzać je później regularnie. Adresy gdzieś ulatują z pamięci bądź przeglądarek i ślad po nich ginie bezpowrotnie.

Postanowiłem, że czas aby poświęcić kilku przynajmniej jeden malutki wpis.

Nie mam ambicji na jakieś recenzje. Chcę po prostu zapisać tutaj ich adres, a być może nie podzielą losu wielu innych zapisanych w zakładkach przeglądarki, do których po prostu już więcej nie sięgnąłem.

Na początek przypominają mi się takie dziwne oto projekty:

Projekt Limbo

Projekt Limbo ma specyficzny klimat, w który wprowadza trailer (póki co jedyny element dostępny na stronie). Pozostaje czekać cierpliwie na odsłonę pełnej wersji.

Kolejnym projektem, który zwrócił moją uwagę (a właściwie to niejaki kolega Zielarz to uczynił) jest Samorost, logiczna gra twórców z czeskiego studia Amanita Design. Właściwe można by zaszufladkować tą grę jako przygodówkę w stylu „znajdź miejsce, w którym trzeba kliknąć”. Byłby to jednak wielki błąd gdyż cały projekt ma niesamowitą zdolność do wytwarzania specyficznego klimatu, na który składa się przede wszystkim niesamowite wrażenie jakie tworzy starannie przygotowana strona graficzna.

Dostępne wersje to darmowy Samorost 1, do odtworzenia wprost ze strony, i odsłona druga, czyli Samorost 2, którego wersja pełna jest do kupienia (Windows, Mac) i można w nią grać bez dostępu do sieci.

Samorost 1

Samorost 2

Tutaj można zobaczyć filmik (4MB) twórców serii Samorost, który stworzony został w podobnym klimacie.

Ponadto, twórcy Samorosta nawiązali współpracę z brytyjską telewizją BBC w wyniku której powstaje nowa gra zawierająca, oprócz elementów logicznych charakterystycznych dla serii Samorost, quizy przygotowane przez BBC. Według BBC odpowiedzi na pytania zawarte w quizach powinien znać przeciętny nastolatek.

A może i wy natknęliście się na równie ciekawe, trudne do skategoryzowania strony?

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: infosfera
Naklejono

Brak komentarzy »

RSS dla komentarzy do tej pocztówki. TrackBack URL

Skomentuj

Design: TheBuckmaker.com WordPress Themes tailored by magura 4 pocztowki.tk