mar
21
2008

III Światowy Dzień Zespołu Downa

World Down Syndrome Day

Światowy Dzień Zespołu Downa przypisany został dniu 21 Marca. Data ta nie jest przypadkowa. Dla nas wszystkich, których życie związało z zD cyfry te są bardzo wymowne, związane są bowiem z istotą wady genetycznej jaką jest zD: Marzec, czyli 3 miesiąc w kalendarzu odnosi się do trzeciej kopii chromosomu na 21 parze, która to wada jest właśnie odpowiedzialna za zmiany genetyczne (zarówno te bardziej widoczne, jak i te poważniejsze, powodujące różnego rodzaju powikłania chorób towarzyszących).

W tym roku temat przewodni brzmi: „Sięgać wysoko” („Aim High Enough” to słowa dra Johna Longdona Downa) ma zapoznać coraz większą liczbę osób z tematem i problematyką zespołu Downa, a także zachęcić do akceptacji „inności”.

Z racji, że w tym roku na 21.03 przypada również Wielki Piątek dlatego większość uroczystości i imprez w Polsce zostało zaplanowanych na czas poświąteczny.

Więcej informacji na http://www.worlddownsyndromeday.org

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: inne,media
Naklejono znaczki:

3 komentarze »

 • Magura! Jak śledzęcodzień, to nic ie piszesz, na parę dni Cię spuścić z oka i co????

  Fajnie 🙂

  Pozdrawiamy wielkanocnie (Karol piecze biszkopt z babcią Bożenką)

  Komentarz | 22 marca, 2008
 • […] Margola do wpisu III Światowy Dzień Zespołu Downakabatka do wpisu Pawełek zwycięzca!armadia do wpisu Idziemy do przoduMargola do wpisu Idziemy do […]

  Pingback | 22 marca, 2008
 • […] Potem nastąpiło sześć długich miesięcy, podczas których pisaliśmy do siebie z Krajowym Rejestrem Sądowym… Wreszcie w marcu 2009 r. otrzymaliśmy decyzję o zarejestrowaniu Stowarzyszenia „Zakątek 21″. Data rozpoczęcia działalności naszego stowarzyszenie jest bardzo na miejscu: 21 marca 2009 r., czyli Światowy Dzień Zespołu Downa […]

  Pingback | 30 września, 2011

RSS dla komentarzy do tej pocztówki. TrackBack URL

Skomentuj

Design: TheBuckmaker.com WordPress Themes tailored by magura 4 pocztowki.tk