Mar
27
2013

Zespół Downa medialnie

Ostatni okres przyniósł całkiem spory szum medialny wokół tematu zespołu Downa i to szum jak najbardziej pozytywny. Nareszcie nie słyszymy o zespole w kontekście rozbitych rodzin, przykrych słów, zranionych uczuć czy mizernego wsparcia wychowujących zespołowe dzieciaki ze strony państwa. Tym razem jest się czym pochwalić i spokojnie można powiedzieć: dzieciaki z zespołem Downa rządzą! Jak to możliwe?

Najpierw w mediach pojawił się nasz zespołowy kolega Kuba, którego już niebawem (w Kwietniu) będziemy mogli zobaczyć w serialu TVN „Szpital”. Na razie możemy Kubę i jego super-siostrę Karolinę oraz mamę Magdę podziwiać w materiale na planie serialu. Brawo Kubusiu!

Również w zeszłym tygodniu odbyła się sesja zdjęciowa do wiosennej kolekcji awangardowej kolekcji odzieży dla dzieci Czesiociuch autorstwa Czesława Mozila i Doroty Zielińskiej. Krótki reportaż z planu zdjęciowego do sesji można zobaczyć na stronie Dzień Dobry TVN bądź poniżej.

Nie ukrywamy, że bardzo nas cieszy ta „inwazja” tematów zespołowych w innych niż wyżej wspomniane kontekstach bo chcemy wszak by nasze dzieciaki mogły być i teraz i w przyszłości częścią społeczeństwa, a nie jedynie jego marginesem, zepchnięci do ośrodków, zamkniętych środowisk i krótkich wzmianek w telewizji, których nikt poza zainteresowanymi wychowawcami i opiekunami nie chce oglądać. Myślę, że możemy tego dokonać jeśli tylko wkoło będą pojawiali się tacy ludzie jak Czesław Mozil i Marzena Machoś – logopeda Cysia, która zespołowym dzieciakom sprzyja nie tylko fachową terapią ale i efektywnie tworząc dobrą atmosferę wokół tematu. Pisaliśmy już o tym wcześniej niejedą pocztówkę. Dzięki Marcysiu kochana!

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: media,zdjęcia
Naklejono znaczki:

Brak komentarzy »

RSS dla komentarzy do tej pocztówki. TrackBack URL

Skomentuj

Design: TheBuckmaker.com WordPress Themes tailored by magura 4 pocztowki.tk