Wrz
17
2011

Reminiscencje – windsurfing na jeziorze sławskim

Ślizgi na sławskim są naprawdę przyjemne. Zarówno umiejscowienie spotu (w miejscu gdzie prawie niezależnie od wiatru zawsze równie łatwo odejść jak i wrócić chyba, że mamy pecha na totalną odkrętkę, co i mnie się przydarzyło między burzami), jak i główne kierunki wiatru są tutaj wyjątkowo atrakcyjne. Słowem, wszystko super, należy jedynie uważać na top masztu…ale o tym za chwilę.

Start
Warunki zejścia na wodę są też więcej niż dogodne. Startować można po lewej bądź prawej stronie pomostu, który w tym roku był już niestety bardzo zniszczony (zasadniczo znajduje się już tam zakaz wstępu ale przy odrobinie uwagi można spokojnie wchodzić). Zejście po obu stronach piaszczyste, z tym że po prawej stronie kończy się ono nagłym uskokiem mniej więcej przed końcem pomostu. Zejście po lewej stronie pomostu pozwala na wejście w wodę przez około 20m (do wysokości pomostu równomiernie opada i pozwala na bardzo dogodny start z wody) i taka płycizna ciągnie się nawet dalej wzdłuż brzegu więc spokojnie można tutaj lądować na „poprawki” w razie potrzeby bez przybijania do brzegu.

Charakterystyka spotu Victoria Radzyń jest naprawdę przednia i już sam opis z jednej ze stron klubowych bywalców zachęca do śmigania przy różnych wiatrach.

mapa spotów na jeziorze sławskim

Główne kierunki wiatrów

Zdecydowanie najlepszym kierunkiem jest północno-zachodni. Wiatr wtedy wieje wzdłuż jeziora i tworzą się całkiem mile falki, raczej na lewy hals, ale można złapać tez na prawy.
Drugim dobrym kierunkiem jest odwrotny, czyli południowo-wschodni. Wiatr wieje też wzdłuż jeziora tylko z prawej strony, nie jest to tak dobry kierek jak NW ale też można popływać.
Wszelkie odkrętki tych kierunków powodują coraz gorsze warunki, przy południowo-zachodnim wiatr wieje w plecy więc nie opłaca się pływać. Przy zachodnim wiatr wieje tylko na połowie po drugiej stronie, wiec jest ciężko wypłynąć, ale za to jak już wypłyniemy, to mamy jedne z najlepszych fal na Sławskim. Powstają całkiem duże i bardzo strome fale, im bliżej drugiego brzegu tym lepsze, ale zdecydowanie tylko na lewy hals.
Przy wietrze północnym i północno-wschodnim jest szkwaliście i nierówno, ale za to możemy się cieszyć najdłuższymi halsami pływając wzdłuż jeziora.

Wystarczy, że powieje tak trochę ponad 4 Bft i…jest przyjemnie.

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: inne,windsurfing
Naklejono znaczki:

Brak komentarzy »

RSS dla komentarzy do tej pocztówki. TrackBack URL

Skomentuj

Design: TheBuckmaker.com WordPress Themes tailored by magura 4 pocztowki.tk