kw.
30
2013
0

International Jazz Day | April 30, 2013

Choć czas dziś goni, większość już chyba myśli o majówce to warto wspomnieć o ustanowionym w zeszłym roku święcie jazuu. Już bodaj większość inicjatyw ma swoje odpowiedniki na FB oraz specjalny dzień (czasami nawet doodla googlowego) więc dlaczego nie jazz?

Najlepiej chyba uczcić słuchając jazzu bo do Stambułu (tegorocznej stolicy.

http://jazzday.com/

Share
Pocztówka napisana przez lifeblog w temacie: inne
Naklejono znaczki:
kw.
29
2013
0

Vozík za kolo

Przeżywaliśmy już kiedyś szał przyczepkowy. Wtedy była to pożyczona od Julci przyczepka, która nas całkowicie oczarowała. Za jej sprawą przemierzyliśmy wspaniałe, choć równinne 😉 szlaki na północy Polski. Jednak cena tego sprzętu nie pozostawiała złudzeń – jest poza naszym zasięgiem. O używane przyczepki bardzo trudno (tutaj nie chodzi o stan, bo sprzęt zasadniczo jest tak dobrej budowy, że jest nie do zepsucia 😉 ) więc temat uważaliśmy na tamten moment zamknięty.

I tak, jakiś czas temu, w długie zimowe dni naszej tegorocznej polskiej wiosny, wróciłem do tematu ale konstatacja była praktycznie ta sama: z pewnością nie za tą cenę. Jednak Lusi nie odpuściła i swoim czeskim noskiem „wyniuchała nam” w necie vozík za kolo – ofertę w jednek z czeskich wypozyczalni na używaną przyczepkę za niebezpiecznie niską cenę. Kilka telefonów, zdjęcia, emaile i decyzja podjęta praktycznie momentalnie. Byliśmy przekonani, że lepszej oferty nie znajdziemy. Dodatkowo znajomy (dzięki Hami 🙂 ) przywiózł nam ją z Czech przez co już dziś mogliśmy pojazd przetestować.

Skorzytałem więc z wolnego przedpołudnia i wyskoczyłem z Zosią na małą rundkę. Zosia aż się rwała by wsiąść do przyczepki, którą chyba dobrze pamiętała z zeszłorocznych wypadów gdyż model jest dokładnie taki sam: Chariot Cougar 1 (czerwony).

I już Zosia szczęśliwa w swoim nowym pojeździe

Wyruszyliśmy więc praktycznie bez żadnego planu. Jedynym puntem planu było przetestowanie nowej przyczepki w terenie i to udało się wyśmienicie. A trzeba przyznać, że wyboi nie brakowało choć były i momenty gdy droga była płaska jak stół i prosta. Pasażerowi też bardzo się podobało więc z pewnością będą powtórki. Oby tylko czas na to pozwolił, a niestety wiem już teraz, że w najbliższych 2 tygodniach może być z tym krucho ale zobaczymy. Szkoda by było by i tak krótka już wiosna nam umknęła.


Bike route 2089414 – powered by Bikemap 
Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: rower,Zosia
Naklejono znaczki:
kw.
22
2013
1

„Cysiek – The Rebel Kid”, czyli Czesiociuchowej sesji cd.

Już ostatnio wspominałem kilkukrotnie na Pocztówkach (tu i tu), że nasz Cysiek zaskoczył nas totalnie jako model na sesji zdjęciowej do nowej, wiosennej kolekcji alternatywnej (czyt. nietuzinkowej) odzieży dla dzieci Czesiociuch firmowanej przez Czesława Mozila i Dorotę Zielińską pod hasłem HumanKidz Collection.

To tam po raz pierwszy w życiu poznaliśmy rewolucyjne oblicze naszego malucha. Poza tymi poniżej, nowe zdjęcia z sesji na czesiociuchowym profilu na FB.

Cysiek - the rebel kid

Cysiek – the rebel kid

Cysiek rewolucjonista

Cysiek rewolucjonista

Czesiociuch niepokornie

Czesiociuch niepokornie

Nasz Marcyś i Marcelinka

Nasz Marcyś i Marcelinka

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: inne,Marcinek,media,zdjęcia
Naklejono znaczki: , ,
kw.
14
2013
0

Już za chwileczkę, już za momencik…

image

Wiosna tuż, tuż ale jeszcze nie wszędzie dojeżdżam na 2 kółkach. Jednak spływające w doliny kaskady i ćwierkotanie znad głowy daje nadzieję na czyste szlaki już za kilka dni. Nie omieszkam sprawdzić 🙂

Share
Pocztówka napisana przez lifeblog w temacie: góry,lifeblog,podróże,rower
Naklejono znaczki: ,
kw.
06
2013
0

Pocztówki z twarzą

Całkiem sporo czasu się opierałem, w sumie prawie cztery lata minęło już od czasu kiedy założyłem konto na Facebooku (choć taka pisownia może już dziś dziwić skoro sama usługa tak nam się udomowiła, że bardziej przywykliśmy do „fejsa”, czy nawet „fejsbuka”, choć do mnie to nie przemawia poza kontekstem żartobliwym). Jednak konto założyłem jedynie po to by prowadzić stowarzyszeniową stronę Zakątek 21. Strona żyje już kilka latek, ma się całkiem dobrze (o to dbają wierni zakątkowi fani), a ja nadal tkwię poza facebookową rzeczywistością. Pora chyba jednak to zmienić.

Postanowiłem więc nie tylko zacząć korzystać z Facebooka ale również zaprzęgłem do tego Pocztówki, których wpisy będą się teraz również pojawiały na moim profilu. Chciałbym jednak napisać kilka słów wyjaśnienia w formie refleksji nad genezą mojej decyzji i wcześniejszego oporu.

(więcej…)

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: infosfera,media,Zakątek 21
Naklejono znaczki:

Design: TheBuckmaker.com WordPress Themes tailored by magura 4 pocztowki.tk