mar
31
2013
0

Wielkanoc zimowa

Zosia i Marcinek najbardziej czekali na coś slodkiego tego ranka.

image

image

image

Wesołego Alleluja dla wszystkich Pocztówkoczytaczy!

image

Share
Pocztówka napisana przez lifeblog w temacie: Lisków_pięć
Naklejono znaczki:
mar
28
2013
0

„Pytania, których się nie zadaje” – reportaż z życia osób z zespołem Downa

Swego czasu zastanawialiśmy się sporo na Zakątku nad doborem słów odpowiednich na określenie zespołu Downa. Wspominam jak bardzo wtedy raziło mnie choćby określenie zespołu Downa jako „choroby”. Cóż, problemu nacechowanych bądź zwyczajowo używanych zwrotów nie da się (niestety) zmienić wypowiadając swoje osądy na ich temat. Po latach mogę stwierdzić, że bardziej niż stwierdzenie „chory na zespół Downa” irytuje mnie fakt, że ktoś ma ambiwalentne podejście do tematu bądź wręcz denerwuje go rozmowa na takie tematy.

Cieszy więc ostatni szum medialny, cieszy gdy w mediach co rusz pojawia się temat zespołu Downa i to bynajmniej nie wyłącznie w kontekście niepełnosprawności. Jeszcze bardziej cieszyć może fakt, że po ostatniej „inwazji” w telewizji, również na falach radiowej trójki pojawił się program prowadzony przez red. Michała Nogasia, który teraz można spokojnie odsłuchać w formie podcastu (odnośnik do wysłuchania audycji znajduje się na stornie). Pozytywnym dopowiedzeniem do wspomnianego zakątkowego wątku jest to, że również w rozmowach zaproszonych do nagrania programu gości pojawiają się rozważania poświęcone postrzeganiu w społeczeństwie problematyki zespołu Downa, choć wbrew zapowiedziom z wstępniaka (cytowany poniżej) niewiele w programie nawiązuje się faktycznie do sposobu mówienia o zespole, o słowach używanych na określenie zespołu Downa.

(więcej…)

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: media,radio
Naklejono znaczki: ,
mar
27
2013
0

Zespół Downa medialnie

Ostatni okres przyniósł całkiem spory szum medialny wokół tematu zespołu Downa i to szum jak najbardziej pozytywny. Nareszcie nie słyszymy o zespole w kontekście rozbitych rodzin, przykrych słów, zranionych uczuć czy mizernego wsparcia wychowujących zespołowe dzieciaki ze strony państwa. Tym razem jest się czym pochwalić i spokojnie można powiedzieć: dzieciaki z zespołem Downa rządzą! Jak to możliwe?

Najpierw w mediach pojawił się nasz zespołowy kolega Kuba, którego już niebawem (w Kwietniu) będziemy mogli zobaczyć w serialu TVN „Szpital”. Na razie możemy Kubę i jego super-siostrę Karolinę oraz mamę Magdę podziwiać w materiale na planie serialu. Brawo Kubusiu!

Również w zeszłym tygodniu odbyła się sesja zdjęciowa do wiosennej kolekcji awangardowej kolekcji odzieży dla dzieci Czesiociuch autorstwa Czesława Mozila i Doroty Zielińskiej. Krótki reportaż z planu zdjęciowego do sesji można zobaczyć na stronie Dzień Dobry TVN bądź poniżej.

Nie ukrywamy, że bardzo nas cieszy ta „inwazja” tematów zespołowych w innych niż wyżej wspomniane kontekstach bo chcemy wszak by nasze dzieciaki mogły być i teraz i w przyszłości częścią społeczeństwa, a nie jedynie jego marginesem, zepchnięci do ośrodków, zamkniętych środowisk i krótkich wzmianek w telewizji, których nikt poza zainteresowanymi wychowawcami i opiekunami nie chce oglądać. Myślę, że możemy tego dokonać jeśli tylko wkoło będą pojawiali się tacy ludzie jak Czesław Mozil i Marzena Machoś – logopeda Cysia, która zespołowym dzieciakom sprzyja nie tylko fachową terapią ale i efektywnie tworząc dobrą atmosferę wokół tematu. Pisaliśmy już o tym wcześniej niejedą pocztówkę. Dzięki Marcysiu kochana!

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: media,zdjęcia
Naklejono znaczki:
mar
25
2013
1

Cysiek u Cześka – backstage – take #1

Ponieważ ja na plan nie brałem aparatu dlatego dopiero teraz, dzięki zdjęciom Oli Bodzanowskiej możemy podziwiać fotosy z planu sesji zdjęciowej do wiosennej kolekcji odzieży dziecięcej Czesiociuch. W sesji wziął udział nasz mały lisek – Cysiek i to w jakim stylu! Na jazzowo 😉

Cysiek na jazzowo

Cysiek daje czadu – the spirit of Miles Davis lives!

(więcej…)

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: infosfera,media
Naklejono znaczki:
mar
23
2013
0

Zakątkowe spotkanie z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa

W ramach ogólnopolskich spotkań zakątkowych z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa Stowarzyszenie Zakątek 21 zaprosiło swoich użytkowników z różnych zakamarków Śląska by spotkali się dziś licznie w centrum rozrywki „Alegra” w Gliwicach. Zabawę dzieciaki miały naprawdę przednią: konstrukcje tunelowe, zjeżdżalnie, huśtawki, zjazdy linowe, dmuchańce do skakania, baseny z piłeczkami, ściana wspinaczkowa i wiele innych, które zależały jedynie od ich inwencji. Również rodzice mieli okazję do rozmów, choć tego czasu to akurat w miejscu tak pełnym atrakcji chyba nigdy za wiele.

Cieszymy się, że tak licznie przyjęliście zaproszenie Stowarzyszenia. Dziękujemy wszystkim za przemiłe spotkanie i…podejrzewam, że powtórki chyba tylko Pani z szatni nie wyczekuje 😀

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: Zakątek 21
Naklejono znaczki: , , ,

Design: TheBuckmaker.com WordPress Themes tailored by magura 4 pocztowki.tk