mar
25
2012
0

W beskidzkich katedrach zima odeszla

image
Po zeszlotygodniowym sniegu nie ma juz sladu. No, moze nie calkiem bo splywa teraz swobodnie w doliny…

(więcej…)

Share
Pocztówka napisana przez lifeblog w temacie: góry,rower
Naklejono znaczki:
mar
21
2012
0

Dziś gramy w ogólnoświatowej orkiestrze czyli 7 Światowy Dzień Zespołu Downa

Traf sprawił niecałe 5 lat temu, że poza okazjami rodzinnymi, świętami kościelnymi i tymi nakazanymi przez prawo świętować przyszło nam jeszcze w jednym dniu. Nie podejrzewaliśmy nawet, że wraz z narodzinami Marcinka w naszym rodzinnym kalendarzu pojawi się jeszcze inna data – „ważna inaczej”, jak cały nasz Marcinek – 21.3. Ani to okazja do dłuższego weekendu, ani nikomu szczególnemu życzeń w ten dzień nie składamy, tortem się nie zajadamy (zresztą w tym roku to nadal okres Postu), a jednak przypomina nam ona swoimi cyferkami o tym, że wiele rzeczy, które od dnia narodzin Marcinka się wydarzyły, nie stają się bynajmniej udziałem wszystkich rodziców noworodków. 21.03 ma bowiem szczególną dla nas wymowę: 3 to 2 chromosomy + 1 „na gapę”, który doczepił się Cysiowi w 21-ej parze. Taki niby drobiazg, a zmienił w naszym życiu…prawie wszystko, a to temu czego nie zmienił z pewnością nadał inny wygląd, smak, charakter.

Od kilku już lat razem z Cysiem gramy w tej ogólnoświatowej orkiestrze zespołu Downa, której koncert galowy przypada właśnie na 21.03 – Światowy Dzień zespołu Downa, który na świecie obchodzony jest już po raz 7!

WDSD

Z tej okazji zachęcam Was do obejrzenia klipu przygotowanego przez DSI

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: inne,zdrowie
Naklejono znaczki:
mar
18
2012
0

Wiosna to czy zima?

Dzis maly wypad na rower. I choc poczatkowo zapowiadalo sie „lajtowo” i wiosennie…

image

(więcej…)

Share
Pocztówka napisana przez lifeblog w temacie: góry
Naklejono znaczki:
mar
03
2012
1

Powrót muchomorka

Jesteśmy jeszcze w powrotnej podróży z Kajetan. Ja mam taki luksus jak nigdy bo Lusi prowadzi 🙂 Miałem wczoraj baaardzo miły wieczór z przyjacielem, który się skończył dość późno więc za kółko nawet nie chciałem usiąść.
Marcinek jest w dość dobrej kondycji nie licząc tego, że…zaczął nam dziś pokrywać się kropkami! Niestety, jeszcze wczoraj, choć już w trasie pod Warszawą, dowiedzieliśmy się, że większość grupy w przedszkolu „poległa” na ospę. No i na nas również padło. Pech chciał, że akurat zbiegło się to z zabiegiem. Na szczęście w opinii pediatry nie stanowi to problemu. Nie zmienia to faktu, że Cysinek jedzie w aucie taki dość osowiały. Nadal utrzymuje się katar, który zalega mu w gardle i efekt jest taki, że wieziemy na tylnym siedzeniu „ekspres do kawy”, który cały czas bulgocze tak, że nie da się tego słuchać. Każdy z nas już dawno by taką ilość wydzieliny już odkrztusił ale nie Marcinek. Jemu wydaje się to w ogóle nie przeszkadzać.
Miejmy nadzieję, że już niedługo trochę się ożywi gdy zobaczy rodzeństwo. Zostało nam już tylko 20km i w domu – hurra.

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: zdrowie
Naklejono znaczki:
mar
02
2012
1

Cysiek odkorkowany

Wczoraj wieczorem odebralismy telefon – Kajetany zapraszaja! Trzeba bylo szybko zorganizowac opieke dla misiow i odwolac caly dzien zajec.
A dzis jestesmy juz po zabiegu! Teraz Marcinek spi. Wszystko poszlo bardzo sprawnie i szybko. Wycieto trzeci migdal, podcieto boczne i zalozono dreny w obu uszkach. Mamy nadzieje, ze caly zabieg wplynie korzystnie na jego sluch (w uszach mial podobno zawiesine konsystencji kisielu!). Wiecej informacji pozniej.

Tak bylo przed…

image

(więcej…)

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: lifeblog,Marcinek
Naklejono znaczki:

Design: TheBuckmaker.com WordPress Themes tailored by magura 4 pocztowki.tk