wrz
11
2012
0

Lisy w obiektywie

Przy okazji kręcenia filmu odbyła się również sesja fotograficzna, którą zrealizował jeleniogórski fotograf Marcin Oliva Soto. Poniżej nasza lisia paczka w jego obiektywie. A tutaj możecie podziwiać całą sesję.

(więcej…)

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: inne
Naklejono znaczki: ,
wrz
11
2012
0

INNI NIE INNI – film

Zapraszamy do obejrzenia pełnego już filmu (tutaj zajawka) autorstwa Macieja Bartkiewicza, którego premiera odbyła się w zeszłą sobotę w ramach Zabrzańskich Spotkań z Niepełnosprawnością.

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: media
Naklejono
cze
06
2012
0

Inni nie inni

8 września o godz. 14.00 na Kąpielisku Leśnym w Zabrzu – Maciejowie rozpocznie się Zabrzańskie Spotkanie z Niepełnosprawnością „Inni Nie Inni”.

Przyjdź i dowiedz się czym jest dogoterapia i komunikacja alternatywna. Poznaj śląskie (i nie tylko!) fundacje zrzeszające rodziców dzieci niepełnosprawnych. Pobaw się z dzieckiem na placu zabaw i posłuchaj koncertu na żywo Czesława Mozila oraz Me Myself And I.

Organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zabrzu. Patronat honorowy objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. Z kolei patronat medialny sprawują Telewizja Zabrze, Nowiny Zabrzańskie i Radio Plus.

Poniżej zajawka filmu, nakręconego na I Zabrzańskie Spotkania z Niepełnosprawnością przez Macieja Bartkiewicza. Premierowy pokaz będzie otwierał spotkanie na kąpielisku. Z pewnością rozpoznacie na nim również i naszą rozśpiewaną lisią ekipę 🙂

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: inne,media
Naklejono znaczki:
maj
09
2012
2

I pięć lat minęło…

Marcinek wiosenny uśmiech

Marcinek wiosenny uśmiech

Wczoraj Marcinek skończył 5 lat, a my od tego czasu staramy się częściej lub rzadziej słać Wam liskowe „pocztówki z naszej Holandii”. Co się zmieniło od zeszłego roku? Marcin zaliczył pobyt w szpitalu, ospę, miał zabieg wycinania migdałków i drenaż uszu, rehabilitował się i edukował na turnusach, w przedszkolu i poza nim, niestety nie pozbył się jeszcze pampersa :-(, wymyślał jak zawsze nietuzinkowe nakrycia głowy i stroje, zrobił niejeden show ale też dał sporo koncertów na różnych instrumentach no i niezwykle kreatywnie się bawił i nas rozbawiał. W tym jest mistrzem. (więcej…)

Share
Pocztówka napisana przez Lusi w temacie: góry,inne,Marcinek,Pawełek,rodzina,Zosia
Naklejono znaczki:
maj
06
2012
2

Tysiąc uśmiechów za kołderkę i podusie czyli „Kołderka za jeden uśmiech” dociera do nas!

Długo zwlekaliśmy ze zgłoszeniem Marcinka do akcji Kołderka za jeden uśmiech. Zawsze wydawało nam się to takie niestosowne bo Marcinek w szpitalu bywa sporadycznie i poza oczywistymi stygmatami zespołu Downa, całym balastem dodatkowego chromosomu na 21-szej parze tak opóźniającym i ograniczającym jego rozwój, to Cysiek jest pogodnym i radosnym dzieckiem. Potwierdzi to każdy kto poznał go osobiście. Jednak znajomi z Zakątka przekonali nas, że Marcinek zasługuje na swoją szczęśliwą kołderkę tak samo jak inne dzieci. Inną trudnością był wybór tematu kołderki, dlatego tak długo zwlekaliśmy ze zgłoszeniem Marcinka aż do dnia, kiedy nas olśniło co tak naprawdę Cysiek kocha nad życie. Jest to MUZYKA i wszelkie instrumenty na których uwielbia grać i prawdziwie koncertować. Właśnie w temacie muzycznym została stworzona po raz pierwszy kołderka z instrumentami.

Wszyscy dziś szczęśliwi: Marcinek bo ma kołderkę marzeń, Zosia z podusią z ulubionym misiem Puchatkiem i Pawełek z piłkarzem!

Wszyscy dziś szczęśliwi: Marcinek bo ma kołderkę marzeń, Zosia z podusią z ulubionym misiem Puchatkiem i Pawełek z piłkarzem!

(więcej…)

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: Marcinek
Naklejono znaczki: ,

Design: TheBuckmaker.com WordPress Themes tailored by magura 4 pocztowki.tk