maj
27
2010
2

Inni, a jednak tacy sami – rozmyślania Marcinka…

Mam na imię Marcinek i kocham moje przedszkole, które znajduje się przy ulicy Słowackiego w Gliwicach. Bardzo lubię bawić się klockami, autkami i malować paluszkami – pewnie Ty też?
Moje przedszkole jest wyjątkowe, podobnie jak ja – tak mówią moje ciocie.
Ty pewnie pięknie śpiewasz piosenki, recytujesz wierszyki, a ja mam z tym problem. Najczęściej, żeby coś powiedzieć, używam rąk lub komunikatorów. Ciocia, która jest logopedą, uczy mnie różnych gestów i obsługi tych skomplikowanych dla mnie urządzeń.

Marcinek na występach z Julcia

(więcej…)

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: inne,Marcinek
Naklejono znaczki:
maj
22
2010
0

Górka gradu

Już od tygodni feralnym tematem przewodnim jest w Polsce powódź i sytuacje z nią związane – zalania, podtopienia, osuwiska, a dziś u nas do tego dołączyła burza z gradem! Niby skala nieporównywalna bo zniszczeń nie mamy na szczęście żadnych (dla pewności przykryłem auto kocami bo kulki były miejscami większe).

Pawełek i kopczyk gradu

Spłynęły przy tym potoki wody z błotem i kamieniami bo gwałtowność burzy była dość spora. Biorąc pod uwagę, że wiele osób walczy obecnie o każdy centymetr poziomu wody ze strachem patrzyłem jak potoki wody mkną w dół…zastanawiając się kto dziś z powodu takiej burzy będzie miał jeszcze więcej siwych włosów na głowie.

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: góry,inne
Naklejono znaczki:
maj
19
2010
0

Kinetyczne czytanki

Choć daleki jestem od światowego szaleństwa związanego z premierą w Stanach iPada (całonocne kolejki, wyczekiwanie ze łzami w oczach!?) to z zaciekawieniem przyglądam się coraz to nowym możliwościom tego rodzaju narzędzi. Bynajmniej nie uważam jednak by iPad był w jakimkolwiek calu „innowacyjny” – cecha, którą z wielką chęcią przypisują mu spece od wizerunku produktu.
Jednak jeśli tylko okazałoby się, że iPad byłby odporny na zniszczenie przez dzieci to z chęcią wręczyłbym w przyszłości dzieciakowi do czytania taką książeczkę (oczywiście nie za astronomiczną cenę, która spodziewana jest w Europie). Oczywiście papierowych wersji to nie zastąpi ale potrząsać oryginałem bym nie pozwolił – co innego iPadem 😉


Alicja w Krainie i-pada

(więcej…)

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: infosfera
Naklejono znaczki:
maj
16
2010
2

U teściów na urodzinach jest…

Wczoraj byliśmy na urodzinach u teściów Marcinka – Kasi i Jacka. Gospodarze przyjęli nas bardzo ciepło a dzieciaki od razu rzuciły się w wir zabawy.

Piękna para, czyż nie? Julcia i Marcinek

(więcej…)

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: Zakątek 21
Naklejono znaczki: ,
maj
13
2010
6

Roztańczony złoty medalista

Dziś nasz trzylatek wystąpił na wielkiej scenie. W ramach X Przeglądu Twórczości Artystycznej Placówek Specjalnych Ziemi Gliwickiej „Podajmy Sobie Ręce” Marcinkowe przedszkole wystawiło jego grupę jako reprezentantów.

Marcinek - Żuczek

(więcej…)

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: Marcinek
Naklejono znaczki:

Design: TheBuckmaker.com WordPress Themes tailored by magura 4 pocztowki.tk