lis
07
2009
0

Nie taki drobny druczek

Pod wpływem sugestii jednego z moich uczniów zaciekawiła mnie ostatnio kwestia własności w darmowych usługach Google, a ściślej w Picassa. To co możemy wyczytać w kilku podpunktach wnosi całkiem sporo w świadomość przekazywania Google swoich zdjęć…

(więcej…)

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: infosfera
Naklejono znaczki:
lis
05
2009
1

Usprawniamy się

Ostatni tydzień września spędziliśmy z Marcinkiem na turnusie stacjonarnym w aCentrum w Warszawie. Podczas 20 godzin zajęć terapeutycznych Marcinek uczęszczał na zajęcia: integracji sensorycznej, terapii ręki, zabaw fundamentalnych, zajęć logopedycznych, rehabilitację NDT-Bobath, zajęcia muzyczno-ruchowe i zajęcia grupowe W. Sherborne.

Tak, ten dzielny facet na wszystkich zdjęciach to właśnie ja - Cysiek

(więcej…)

Share
Pocztówka napisana przez Lusi w temacie: Marcinek,zdrowie
Naklejono znaczki: ,
lis
04
2009
0

Zespół Clowna, czyli oswajanie rodzeństwa z niepełnosprawnością

Mr Clown we własnej osobie

Nasz 5-cio letni lisek (Pawełek) coraz częściej zadaje nam pytania na przeróżne tematy. My również staramy się mu delikatnie „sprzedawać” pewne informacje tłumaczące stosunkowo wolniejszy rozwój jego młodszego braciszka. Okazuje się jednak, że to chyba „jeszcze nie ten czas” i Pawełek odmienność swojego brata będzie postrzegał stopniowo na swój sposób. Ostatnia próba Lusi w tej kwestii wyglądała tak:

Lusi: Wiesz, Pawełku, Marcinek jeszcze nie mówi i ma problemy z włączeniem się w twoje zabawy bo przeszkadza mu w tym taki rodzaj choroby (sic! – wada genetyczna raczej do dziecka nie przemówi? 😉 ). Marcinek ma zespół Downa.
Pawełek: Co Marcin ma – zespół Clowna? (całkiem poważnym głosem)

(więcej…)

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: Marcinek,Pawełek
Naklejono znaczki: ,

Design: TheBuckmaker.com WordPress Themes tailored by magura 4 pocztowki.tk