wrz
20
2009
1

Nasza świeżynka, czyli Marcinek przedszkolakiem

Jak zwykle musi się trochę wiatru przewalić przez wiatrak nim rodzice wyślą pierwszą Pocztówkę opisującą osiągnięcia naszego małego przedszkolaka.
Po sukcesach Pawełka pora powiedzieć co też porabia nasz najmłodszy lisek. Otóż z dniem 1.09 nie tylko Pawełek jest już przedszkolakiem – Marcinek również ruszył do przedszkola! Jak to zwykle bywa przy tego typu wydarzeniach najbardziej podekscytowani byli rodzice. Choć braciszek również już od rana uczył mnie „rytmu życia” początkującego przedszkolaka i zabrał się za szorowanie moich zębów – nie rozumiem dlaczego, skoro przecież sam sobie super z tym radzę 😎

A teraz umyjemy ząbki
(więcej…)

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: Marcinek
Naklejono znaczki:
wrz
07
2009
0

Pocztówki zMOBILizowane

Ponieważ coraz więcej osób korzysta z internetu w sposób doraźny, nie koniecznie przy komputerze i sam ostatnio w taki sposób do tej usługi podchodzę (pomimo tego, że jedyny komputer to laptop – więc też „mobilny”) dlatego zdecydowałem, że i z Pocztówkami trzeba „ruszyć w drogę”. Choć temat MOBILizacji Pocztówek próbowałem już kiedyś „ugryźć” z innej strony (Lifeblogging) to skończyło się jedynie na wstawianiu zdjęć w trasie. Nagłowiłem się wtedy całkiem sporo – były skrypty, godziny grzebania w sieci, połączenie usługi FLICKR z totalnie poszatkowanym kodem Nokii Lifeblog. Finał był jednak zadowalający – samopozycjonujące się obrazy w kodzie z prezentacją flash’ową wprost z telefonu 🙂 Muszę jednak przyznać, że niezbyt często z tego korzystałem. Może dlatego, że ograniczeniem nie do przejścia okazała się reguła – 1 zdjęcie z telefonu = 1 wpis, a ja chciałem do wpisów wstawiać 2/3 fotki. Przyszedł więc czas na zmiany… (więcej…)

Share
Pocztówka napisana przez lifeblog w temacie: infosfera
Naklejono znaczki:
wrz
05
2009
2

Jedzie pociąg do Bielska…

Wczoraj był bardzo ciekawy dzień, ciekawy dla dzieci i dla mamy. Otóż lisu wyjechał rano do Bielska (do pracy) i żeby dzieci nie traciły zajęć w pierwszym tygodniu września, postanowiłam z chłopakami dojechać do Bielska pociągiem z przesiadkami. A co! Niech mają atrakcję 🙂 Wszystko było zaplanowane, przygotowane, bilet kupiony i sądziłam że nic mnie nie zaskoczy, a jednak… (więcej…)

Share
Pocztówka napisana przez Lusi w temacie: Liski_cztery,podróże
Naklejono znaczki: ,

Design: TheBuckmaker.com WordPress Themes tailored by magura 4 pocztowki.tk