cze
26
2008
1

Serenissima

Z powodów chronologicznych wpis antydatowany ;-)

Wenecja, poza swoim oczywistym urokiem, skusiła nas swoim ciekawym położeniem. Z kempingu autobusem miejskim dotarliśmy do Punta Sabbioni skąd następnie vaporetti LN z przystankiem na jeszcze jednej wyspie dotarliśmy w pobliże Piazza San Marco. Pierwszych kilkaset metrów od przystani do placu okazało się wykańczające. Słońce paliło niemiłosiernie i z niepokojem myśleliśmy o tym czy w ogóle damy radę w takim upale czerpać przyjemność z odwiedzin w tym uroczym miejscu. Krótka wizyta w chłodniejszych nieco wnętrzach bazyliki Św. Marka i zacienione, wąskie uliczki, sprawiły, że odzyskaliśmy wiarę i siły na dalszą część dnia.
(więcej…)

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: Liski_cztery,podróże
Naklejono
cze
23
2008
7

A jednak…

Okazuje się, że wspominany wcześniej „zaprzyjaźniony laptop” będzie śmigał po necie jeszcze 49 godzin do końca pobytu więc może trochę czasu uda się pozyskać i na pocztówki 😉 Może nawet uda się przekazać coś w formie bardziej „obrazowej”.

Póki co byczymy się na całego i korzystamy z uroków włoskiej plaży – maksimum słońca i całkowity luz. Wieczorami miłe spotkania i przepyszne jedzenie oraz wyborne wino w śmiesznych cenach. Myślę, że może uda się i temu poświęcić osobny wpis.

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: Liski_cztery,podróże
Naklejono
cze
22
2008
0

Kierunek Włochy!

Wbrew temu co piszemy udało nam się w tym roku jednak dotrzeć do Włoch! Podróż to zgoła inna bo od wczoraj istotnie zmieniliśmy szerokość i długość geograficzną. Znużeni zawodną pogodą w naszym przeuroczym kraju po latach zdecydowaliśmy się na wariant minimalistyczny – Włochy.

Jednak ponieważ to wakacje dlatego komputer został w domu (korzystam z zaprzyjaźnionego laptopa 😉 ) i mogę jedynie przyrzec solidną relację po powrocie i zdecydowane ożywienie na naszej „Liskowej poczcie”.

Tak więc do kontaktu po powrocie i mam nadzieję, że wybaczycie tak długie milczenie i wytrzymacie jeszcze bagatela…2 tygodnie 😉

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: Liski_cztery,podróże
Naklejono

Design: TheBuckmaker.com WordPress Themes tailored by magura 4 pocztowki.tk