Maj
29
2013
0

Co z emocjami?

Co robić kiedy czujemy się bezradni w obliczu rosnących emocji, a poziom WK* sięga maksimum kiedy zachowanie naszego dziecka jest nieodpowiednie? No właśnie, odpowiedzią powinno być raczej „czego nie wolno wtedy robić”. Warto byśmy jako rodzice przypominali sobie prostą lekcję tego dotyczącą. Ja odczuwam taką potrzebę dość często, nie zawsze w porę sobie o tym przypominam. Niezmiennie jednak wracam do tej kwestii nawet w takie dni kiedy temat praktycznie nie istnieje (jak dziś).

Jak więc rozwiązać sytuację? Mam dla nas wszystkich propozycję w formie klipu. W ręce (raczej w palce na klawiaturze) wpadł mi taki o to filmik, który temat ujmuje w prosty i czytelny sposób.

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: czytelnia,inne
Naklejono znaczki:
Mar
26
2008
4

Siła człowieczeństwa

 


Ta historia mną tak ruszyła, że chciałem się nią z wami podzielić. Dla mnie to świadectwo niesamowitej miłości, siły, która jest świadectwem głębokiego człowieczeństwa. Jakże kontrastujący to obraz jeśli zestawimy go z przytłaczającym w obecnym świecie (a tym samym w Sieci) marazmem, fałszywością, agresją, czy wręcz okrucieństwem. Trzeba nam karmić się takimi okruchami by dobro w nas rosło, by nie pozwolić zagłuszyć w sobie tej iskry bo nikt nie powiedział przecież, że i w nas nie drzemie coś równie potężnego.

A tutaj tekst, dla tych którym język Szekspira jest zbyt obcy by docenić siłę wyrazu tego dokumentu w oryginale.

Dick Hoyt to były wojskowy. Facet wysportowany, wielki, ikona amerykańskiego twardziela. Kiedy urodził sie jego syn, Rick, lekarze powiedzieli, że syn nigdy nie będzie mówił, poruszał się, nie będzie w stanie w żaden sposób się komunikować z otaczającym światem. Rodzice poszli w zaparte, wychowywali syna, jak normalnego chłopaka. Czasem spojrzenie syna wystarczyło, by wiedzieli, co czuje. Jak jednak sprawić, by pokazać światu, sobie, a najważniejsze, Rickowi, że przeszkoda ciała nie jest żadną przeszkodą? Dzięki technice Rick Hoyt mógł się porozumiewać, skończył studia, jego życie wyglądało, jak życie zwykłego nastolatka. Ale czegoś brakowało. Dla Dicka było za mało. Chciał synowi dać radość zwycięstwa sportowego pomimo tego, że ciało syna żyło swoim życiem, poza kontrolą.


Dick przebiegł 85 razy maraton. Za każdym razem pchając przed sobą syna na wózku. Ośmiokrotnie duet wystartował w morderczych zawodach triathlonowych „ironman”, czyli 3,8 km pływania, 42 km maratonu i 180 km na rowerze, wszystko w ciągu jednego dnia. Płynąc Dick ciągnął ponton z synem, biegnąc pchał wózek inwalidzki, na specjalnie skonstruowanym rowerze wiózł syna 180 km. Wszystko po to, by syn odczuł radość, to niesamowite uczucie sportowego sukcesu. By powiedzieć synowi, że mimo tego, że nie potrafi chodzić, potrafi przeżyć sportową radość w najbardziej wymagającym dla organizmu wydaniu.

Źródło: Tygodnik „Krąg”

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: czytelnia,telewizornia
Naklejono
Mar
21
2008
0

-|-

Gdyby nie to, że dzisiejszy dzień zbiegł się z obchodami WDSD to za dzisiejszy wpis najsłuszniej byłoby umieścić taki oto tekst.

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: czytelnia
Naklejono
Lut
26
2008
1

Miłość

Z pewnego mądrego źródła:

Miłością jest… przemierzanie pokoju w nocy, aby kołysanką i ciepłymi słowami utulić Ciebie płaczącego wtedy, kiedy całe moje ja pragnie odpocząć.

Miłością jest… malowanie różowego olbrzyma bez rąk i z jednym okiem, mającego na sercu wypisane słowa: „Moja mama jest najlepsza”.

Miłością jest… czytanie tej samej bajki piąty raz, bez pominięcia najdrobniejszego jej szczegółu.

Miłością jest… ostatni, klejący się cukierek, oblepiony kurzem i sierścią psa, nie zjedzony, trzymany dla mnie w kieszonce.

Miłością jest… zdobywanie nowych umiejętności, które kiedyś przydadzą się nam, abyśmy umieli pomóc Tobie w dorastaniu.

Miłością jest… przesłodzona herbata i rozmoczone w niej ciasteczko pozostawione w dniu moich urodzin o 6.30 rano przy naszym łóżku.

Miłością jest… zgoda na Twoje odejście, kiedy otwierasz drzwi i wyruszasz w świat; zgoda przeżywana z ciężkim sercem,ale też z modlitwą w mojej duszy i uśmiechem na twarzy.

Miłością jest… umiejętność dzielenia wiary, która jest zapewnieniem, że Ty, teraz jeszcze dziecko, potem możesz rozjaśnić naszą przyszłość.

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: czytelnia
Naklejono
Lis
18
2007
0

Co to jest RSS feed?

Dla tych z was, którzy czytają tą stronę na bieżąco RSS powinno stać się narzędziem codziennego użytku. Powinno, ale widzę, że w dalszym ciągu niewiele osób z tego korzysta. Sądzę, że przede wszystkim z braku wiedzy i obawy przed tematem technicznym. Nic bardziej mylnego. (więcej…)

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: czytelnia,infosfera
Naklejono

Design: TheBuckmaker.com WordPress Themes tailored by magura 4 pocztowki.tk