gru
09
2014
1

„Rebel Kids” wracają

Nie wiedziałem, że nostalgia może być taka żywiołowa i miła! No i okazuje się, że nie tylko my bardzo miło wspominamy ten czas wiosenny roku 2013 kiedy na zaproszenie Czesława Mozila przyjechaliśmy by Cysiek wziął udział w szalonej sesji w stylu „Młodzi gniewni”. Teraz dzięki Oli Bodzanowskiej mamy powtórkę w „scenach zza kulis”. Miłego oglądania (i rozpoznawania znanych twarzy 😉

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: Marcinek,media,Zakątek 21,zdjęcia
Naklejono znaczki: ,
kw.
06
2013
0

Pocztówki z twarzą

Całkiem sporo czasu się opierałem, w sumie prawie cztery lata minęło już od czasu kiedy założyłem konto na Facebooku (choć taka pisownia może już dziś dziwić skoro sama usługa tak nam się udomowiła, że bardziej przywykliśmy do „fejsa”, czy nawet „fejsbuka”, choć do mnie to nie przemawia poza kontekstem żartobliwym). Jednak konto założyłem jedynie po to by prowadzić stowarzyszeniową stronę Zakątek 21. Strona żyje już kilka latek, ma się całkiem dobrze (o to dbają wierni zakątkowi fani), a ja nadal tkwię poza facebookową rzeczywistością. Pora chyba jednak to zmienić.

Postanowiłem więc nie tylko zacząć korzystać z Facebooka ale również zaprzęgłem do tego Pocztówki, których wpisy będą się teraz również pojawiały na moim profilu. Chciałbym jednak napisać kilka słów wyjaśnienia w formie refleksji nad genezą mojej decyzji i wcześniejszego oporu.

(więcej…)

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: infosfera,media,Zakątek 21
Naklejono znaczki:
kw.
05
2013
1

Smutna niepełnosprawność?

Czyż nie jest tak istotnie często jak na załączonym obrazku?

Trochę powagi

Trochę powagi

Chyba jedynie babcia z balkonikiem poczuła „powagę sytuacji” i wykazała prawdziwie patriotyczną postawę. Tak to już chyba jednak jest, że niepełnosprawność kojarzy nam się ze smutkiem, bólem i cierpieniem, a więc i brakiem radości, przygnębieniem, często biedą, a dalej to już jedynie krok do patologii, wykolejenia, alkoholizmu i problemów innych uzależnień. Przesadzam? No, chyba jednak niestety nie, bo sporo naczytałem się w różnych miejscach w sieci o stereotypach, które tą listę wydłużyłyby o co najmniej kilka wierszy równie niepozytywnych „dodatków”.

(więcej…)

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: infosfera,Lisków_pięć,Marcinek,media,Zakątek 21,zdrowie
Naklejono znaczki: ,
mar
23
2013
0

Zakątkowe spotkanie z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa

W ramach ogólnopolskich spotkań zakątkowych z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa Stowarzyszenie Zakątek 21 zaprosiło swoich użytkowników z różnych zakamarków Śląska by spotkali się dziś licznie w centrum rozrywki „Alegra” w Gliwicach. Zabawę dzieciaki miały naprawdę przednią: konstrukcje tunelowe, zjeżdżalnie, huśtawki, zjazdy linowe, dmuchańce do skakania, baseny z piłeczkami, ściana wspinaczkowa i wiele innych, które zależały jedynie od ich inwencji. Również rodzice mieli okazję do rozmów, choć tego czasu to akurat w miejscu tak pełnym atrakcji chyba nigdy za wiele.

Cieszymy się, że tak licznie przyjęliście zaproszenie Stowarzyszenia. Dziękujemy wszystkim za przemiłe spotkanie i…podejrzewam, że powtórki chyba tylko Pani z szatni nie wyczekuje 😀

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: Zakątek 21
Naklejono znaczki: , , ,
lut
26
2012
2

Czasem brak planu to dobra rzecz!

Wczoraj, całkiem „poza protokołem dyplomatycznym”, odwiedziła nas nasza serdeczna ruda (choć nie lisia) koleżanka z Małopolski – Margolka, wraz z Kasią. Następnie pojechaliśmy wspólnie odwiedzić Magdę i Sławka. To dopiero było spotkanie. Dla niektórych do godzin wieczornych 🙂 Dziękujemy za wspaniałą gościnę.

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: Zakątek 21
Naklejono znaczki: ,

Design: TheBuckmaker.com WordPress Themes tailored by magura 4 pocztowki.tk