Mar
26
2008
4

Siła człowieczeństwa

 


Ta historia mną tak ruszyła, że chciałem się nią z wami podzielić. Dla mnie to świadectwo niesamowitej miłości, siły, która jest świadectwem głębokiego człowieczeństwa. Jakże kontrastujący to obraz jeśli zestawimy go z przytłaczającym w obecnym świecie (a tym samym w Sieci) marazmem, fałszywością, agresją, czy wręcz okrucieństwem. Trzeba nam karmić się takimi okruchami by dobro w nas rosło, by nie pozwolić zagłuszyć w sobie tej iskry bo nikt nie powiedział przecież, że i w nas nie drzemie coś równie potężnego.

A tutaj tekst, dla tych którym język Szekspira jest zbyt obcy by docenić siłę wyrazu tego dokumentu w oryginale.

Dick Hoyt to były wojskowy. Facet wysportowany, wielki, ikona amerykańskiego twardziela. Kiedy urodził sie jego syn, Rick, lekarze powiedzieli, że syn nigdy nie będzie mówił, poruszał się, nie będzie w stanie w żaden sposób się komunikować z otaczającym światem. Rodzice poszli w zaparte, wychowywali syna, jak normalnego chłopaka. Czasem spojrzenie syna wystarczyło, by wiedzieli, co czuje. Jak jednak sprawić, by pokazać światu, sobie, a najważniejsze, Rickowi, że przeszkoda ciała nie jest żadną przeszkodą? Dzięki technice Rick Hoyt mógł się porozumiewać, skończył studia, jego życie wyglądało, jak życie zwykłego nastolatka. Ale czegoś brakowało. Dla Dicka było za mało. Chciał synowi dać radość zwycięstwa sportowego pomimo tego, że ciało syna żyło swoim życiem, poza kontrolą.


Dick przebiegł 85 razy maraton. Za każdym razem pchając przed sobą syna na wózku. Ośmiokrotnie duet wystartował w morderczych zawodach triathlonowych „ironman”, czyli 3,8 km pływania, 42 km maratonu i 180 km na rowerze, wszystko w ciągu jednego dnia. Płynąc Dick ciągnął ponton z synem, biegnąc pchał wózek inwalidzki, na specjalnie skonstruowanym rowerze wiózł syna 180 km. Wszystko po to, by syn odczuł radość, to niesamowite uczucie sportowego sukcesu. By powiedzieć synowi, że mimo tego, że nie potrafi chodzić, potrafi przeżyć sportową radość w najbardziej wymagającym dla organizmu wydaniu.

Źródło: Tygodnik „Krąg”

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: czytelnia,telewizornia
Naklejono
Lut
29
2008
0

Życie jest zbiorem reklam, które kreują świat

Piękną parodię ostatniej reklamy Fiata 500 przygotował Szymon Majewski. Myślę, że przyjmie się lepiej niż sama reklama 🙂

(więcej…)

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: media,telewizornia
Naklejono
Lut
15
2008
9

Szadoki i Żybisy

Jakiś czas temu szukałem w portalu n-k znajomych z lat szkolnych. Jednym z nich był Krzysiu vel „Szadok” i tak wspomniała mi się kultowa kreskówka lat 80-tych „Oto Szadoki”, w której to tytułowe ptakopodobne stworzonka les Shadoks występowały razem z Żybisami. Jakoś nie potrafię sobie za nic w świecie przypomnieć o co tam chodziło, a w sieci informacji też niewiele. Wspominam jedynie, że Szadoki pompowały świat co potwierdza fotka powyżej i informacja na Wikipedii. Jednak zasoby w sieci poświęcone sympatycznym stworzonkom są raczej skromne i pozostaje jedynie francuskojęzyczna strona, oraz galerie zdjęć Szadoków tutaj i tutaj. Cóż, chyba jednak anime zabija sztukę europejską…

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: inne,telewizornia
Naklejono znaczki:
Lut
13
2008
0

Bezpieczeństwo w sieci

Wczoraj obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. Dlatego pomyślałem, że dobrze byłoby i tutaj zlinkować kilka źródeł godnych polecenia, podanych w przystępnej formie.

A na koniec spot o bezpieczeństwie w sieci, który pokazywany był na zachodzie – dość wymowny 😉

 

 

Safer Internet Day
by mediafun

Bezpiecznego surfowania

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: infosfera,inne,media,telewizornia
Naklejono znaczki:
Sty
31
2008
0

Być po prostu częścią…

„Bardziej kochani” w TVN (wideo)

 

Share
Pocztówka napisana przez magura w temacie: telewizornia
Naklejono

Design: TheBuckmaker.com WordPress Themes tailored by magura 4 pocztowki.tk